
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15542
Ext.Price$0.15542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15542 | $0.15542 |
| 10 | $0.13857 | $1.38570 |
| 50 | $0.12355 | $6.17750 |
| 100 | $0.10947 | $10.94700 |
| 500 | $0.09700 | $48.50000 |
| 1000 | $0.08595 | $85.95000 |
| 3000 | $0.07615 | $228.45000 |
